Reportáž ze setkání rodáků a přátel obce, které se konalo 16.6.2007

Po více jak dvouměsíčních přípravách jsme pevně věřili, že nás počasí nezklame a vše proběhne podle plánu. I když to zrána nevypadalo, počasí se přece jen umoudřilo a byl krásný slunečný den.

Zapsaných a přihlášených hostů bylo 298. Při prezenci se prodávaly hrníčky s motivem obce, které je ještě možno zakoupit na Obecním úřadě za 50,-Kč/ks.

Program začal Mší svatou a vysvěcením obecních symbolů. Následovalo uctění památky padlých. Po skončení hymny již všichni upírali zraky k obloze, kde z letadla vyskočilo 8 parašutistů. Po jejich seskoku nastoupila „stará hasičská garda“ se starou stříkačkou, taženou koňmi. Dále následovalo předvedení hasičského útoku našimi mladými hasiči a hasičkami. Posledním bodem programu byli kynologové s ukázkou výcviku služebních psů.

Pak začala hrát k poslechu „Venkovská kapela“

Kdo měl zájem, mohl si prohlédnout v místní Hasičské zbrojnici výstavu fotografií z historie a součastnosti místního sboru. Součástí výstavy byla přehlídka pohárů, které získala soutěžní družstva mužů a žen v požárním sportu. Tímto je chválíme za dobrou reprezentaci obce.

Další výstava fotografií byla umístěna v prvním patře kulturního domu. Ta mapovala společenský život a změny v obci ve všech ročních obdobích, v minulosti i současnosti. Autorem byl pan Karel Koumar.

Během odpoledne a večera se snědlo 660 ks zákusků, 200 ks řízků se salátem, 50 litrů guláše a uvařilo se cca 480 porcí kávy. Vypilo se 13 sudů piva, 2 sudy kofoly a blíže neurčené množství alkoholu.

Setkání rodáků bylo ukončeno taneční zábavou s ohňostrojem.

Děkujeme tímto všem spoluobčanům, kteří se zapojili do úklidu obce, i všem, kteří se podíleli na přípravách a průběhu oslavy.

Josef Koubek
starosta obce

Archiv